Sprawdzają się z powodzeniem w leczeniu zwierząt małych i dużych. Z powodzeniem niwelują stany zapalne różnych narządów, owrzodzenia, niegojące się rany, stłuczenia oraz inne(flegmona, ochwat, mięśniochwat, zapalenie stawów) Rany urazowe bądź pooperacyjne goją się mniej więcej o połowę szybciej niż bez użycia pijawek.
Zapewniamy konsultację weterynaryjną.
- dysplazja stawów biodrowych,
- egzema,
- zapalenie ucha,
- zapalenie żył
- zapalenie sutka,
- zapalenie spojówek,
- stany zapalne kręgosłupa,
- zapalenie stawów,
- ropnie i czyraki,
- rany pourazowe, krwiaki
- rany pooperacyjne, zwłaszcza po kastracji,
- obrażenia wynikające z ugryzień i podrapań urazy kręgosłupa,
- ropnie i czyraki,
- egzema,
- zapalenie ucha środkowego,
- zapalenie ucha,
- rany pooperacyjne, zwłaszcza po kastracji,
- zapalenie sutka,
- czerwienica prawdziwa,
- zapalenie spojówek,
- krwiaki,
- zapalenie okostnej,
- zapalenie stawów,
- koński ochwatu,
- koński podotrochlosis,
- egzemy,
- obrażenia wynikające z ugryzień i kopnięć,
- krwiaki,
- ropnie i czyraki,
Zachowanie się zwierząt podczas zabiegu jest bardzo spokoje. Dobrze je znoszą nie wykazując większych oznak zdenerwowania niż w czasie wizyty u lekarza. Koty np często mruczą lub nawet zasypiają lub zajmują się jedzeniem bądź wypoczywaniem(np. koń). Nie denerwują się podczas przykładania pijawki, a także nie wiercą nerwowo. Nie stosujemy przed zabiegiem żadnych substancji znieczulających zwierzę. Hirudoterapia nie przynosi im żadnego bólu, podobnie jak u ludzi. Zabieg trwa około 30 min. – 60 min.
Dodatkowy plusem jest to że oprócz działania leczniczego mają działanie profilaktyczne. Normalizuje nie tylko fizyczne, ale i biologiczne i według niektórych danych energetyczne procesy zachodzące w ciele
ZWIERZĘTA DUŻE I MAŁE.
Istnieje możliwość dojazdu do pacjenta lub pobyt stacjonarny na miejscu w klinice weterynaryjnej.
Wskazania i przeciwwskazania do hirudoterapii u zwierząt są takie jak w przypadku leczenia ludzi. Zachowanie zwierząt podczas terapii nie odbiega od zachowania człowieka. Zwierzęta są spokojne, nie denerwują się, nie wiercą nerwowo. Reagują instynktownie. Sam zabieg wykonywany jest w sposób taki jak u człowieka i trwa około 30 – 60 min.