Badanie so-check

So/check, to bezinwazyjne i bezbolesne badanie poziomu minerałów, witamin i obciążenie metali ciężkich. Idealne dla dla dzieci i dorosłych.

Profilaktyka i wczesne wykrywanie zagrożeń jest podstawą dobrego zdrowia. Pozwól sobie na radość i szczęście ze zdrowego życia.

Każda choroba lub dolegliwość ma swoją przyczynę

Jeśli znajdziemy przyczynę możemy skutecznie z nią walczyć.

Dokładny wywiad, analiza i badania poziomu witamin, minerałów i metali ciężkich pozwala dotrzeć nam do sedna problemu. Do tego służy wykonywane u nas na miejscu badanie So-check.

Czy masz prawidłowe przyswajanie witamin i minerałów?

To że coś zjemy nie oznacza, że to nam się wchłonie do organizmu.

Jeżeli masz problemy z jedzeniem, masz zgagę, wrzody, wzdęcia,  zaparcia, problemy jelitowe to znaczy, że Twój przewód pokarmowy nie działa prawidłowo a co za tym idzie nie masz prawidłowego wchłaniania witamin i minerałów. Brak odpowiedniego poziomu witamin i minerałów na pewno powoduje ich niedobory w organiźmie, które wcześniej czy później objawią się jakąś dolegliwością lub chorobą.

Czy wiesz czy potrzebnie wydajesz pieniądze na zioła i suplementy ?

Przyjmujesz różne witaminy, suplementy? Zapewne robisz to na oko lub wg objawów. Oszczędzaj nieuzasadnione zakupy. Zrób badanie u nas na miejscu. Poznaj jakie faktyczne masz niedobory pierwiastków. Nie wydawaj pieniędzy na nieuzasadnione zakupy różnych witamin, ziół czy  suplementów.

Badania So/check

W celu kompleksowej pomocy a przede wszystkim znalezieniu przyczyny powstania różnych chorób i dolegliwości na miejscu wykonujemy badania i analizę So/check .
Dzięki niej poznasz poziom witamin, minerałów i obciążenie metali ciężkich w swoim organizmie. Udzielamy również oraz porad żywieniowych.

So/check opiera się na zasadzie działania fotospektrometrii. Jest wykonywane urządzeniem Oligo/check, które jest przenośnym skanerem optycznym. 

Dzięki tej metodzie jest możliwe wykonanie pomiaru stężenia pierwiastków chemicznych wewnątrz komórki.

Dzięki określeniu niedoborów i obciążeń organizmu badanie So/check pozwala również określić predyspozycje i możliwość wystąpienia w najbliższym czasie lub  w przyszłości różnych chorób czy zaburzeń.

Ocenie podlega również stan skóry, włosów i paznokci oraz  stopień otyłości u mężczyzn i zagrożenia cellulitem wraz z określeniem jego typu (włóknisty, tłuszczowy, wodny).

Inne parametry oceniane przy użyciu platformy So/check to m.in.:

 • Stan stawów i ich elastyczność,
 • Równowaga kwasowo-zasadowa,
 • Przeciążenie metaboliczne organizmu,
 • Parametry trawienia - równowaga enzymatyczna, kontrola glikemii, asymilacja minerałów śladowych,
 • Predyspozycje do wystąpienia alergii,
 • Równowaga hormonalna,
 • Wydolność naturalnych mechanizmów obronnych organizmu.
 • Sfera psychiczna - funkcje poznawcze, równowaga emocjonalna oraz ogólny stan układu nerwowego,

Jak przebiega badanie na platformie So/check 

 • Należy zdjąć pierścionki i inną biżuterię z rąk typu bransoletka, zegarek etc 
 • Odłożyć wszystkie urządzenia elektroniczne jak telefon, smartwatch itp, które mogą zakłócać pomiar.
 • Dłonie nie mogą być nasmarowane kremami, żelami, balsamami itp
 • Przed samym badaniem należy umyć ręce ciepłą bez użycia mydła i innych środków chemicznych.

Badanie wykonuje się przy użyciu urządzenia Oligocheck , które jest  fotospektrometrem, (przenośmym skanerem optycznym?)

Przykłada się go do 4 punktów na dłoni lewej dla praworęcznych lub prawej dla leworęcznych.

W tym czasie dane są  sczytywane, przetwarzane i wysyłane bezpośrednio na serwer platformy So/check z którego po kilkudziesięciu sekundach otrzymujemy gotowe wyniki. 

Jakie inne pomiary można wykonać na platformie So/check ?

Oprócz sprawdzenia niedoborów witamin, minerałów i obciążeń organizmu można wykonać jeszcze dodatkowe dwa pomiary.

 • Cardi-check - badanie oceniające stan układu sercowo naczyniowego za pomocą pięciu wskaźników
 • Cardiflex - ocena elastyczności tętnic
 • Cardistress - sprawdzenie poziomu stresu i naturalną zdolność do radzenia sobie z nim
 • Koherencja serca - monitoruje częstotliwość rytmu serca
 • SNA - określa równowagę między układem nerwowym współczulnym i przywspółczulnym
 • IRT - obrazuje poziom wysycenia krwi tlenem

Profilaktyka, lepiej zapobiegać niż leczyć Badanie umożliwia świadomą i odpowiednio dobrana suplementacja co oprócz kupowania zbędnych substancji daje oszczędność i skuteczność pożądanych zmian.

Witaminy i Minerały

Metale ciężkie, czym są i co powodują.

Kontakt z metalami ciężkimi mamy na co dzień. Mogą być dla nas niebezpieczne.Toksyczne działanie metali ciężkich może się kumulować w organizmie. Przewlekłe posiadanie wysokiego stężenia metali ciężkich może objawiać się w różny sposób. Może powodować częste bóle głowy, migreny, ogólne osłabienie, alergie, zaburzenia działania przewodu pokarmowego. 

Duże stężenia mogą prowadzić do rozwoju chorób autoimmunologicznych, stanów zapalnych stawów, zaburzenia układu nerwowego, choroby nerek i wątroby, zaburzenia endokrynologiczne, opóźnienia rozwoju płodu, autyzm.

Liczne badania wykazują związek między ekspozycją na metale ciężkie( arsen, nikiel, kadm, chrom) a powstawaniem stresu oksydacyjnego, który jest jednym z czynników biorących udział w patogenezie zmian neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Parkinsona, Alzheimera, stwardnienie rozsiana oraz stwardnienie zanikowe boczne. Ponadto powoduje nasilenie produkcji wolnych rodników oraz osłabienie mechanizmów obronnych przez co może rozwijać się proces nowotworowy.

Analiza i badanie obejmuje 15 metali ciężkich min:

 • kadm - działanie rakotwórcze, uszkadza nerki, wątrobę i płuca
 • chrom - nadmiar prowadzi do zaburzeń metabolicznych, może mieć również działania rakotwórcze
 • Ołów
 • Rtęć - ma wpływ na zanik komórek, zaburzenia wydzielania neuroprzekaźników takich jak serotonina, noradrenalina, acetylocholina, zmniejsza ukrwienie centralnego układu nerwowego. Może prowadzić do bezsenności, depresji, zaburzeń pamięci, stanów lękowych.
 • Aluminium

TERAPIA PIJAWKAMI?

Zadbaj o swoje zdrowie jak najszybciej!