Leczenie pijawką lekarską

Hirudoteapia

Czym jest Hirudoterapia

Jest obecnie uznaną w świecie dziedziną medycyny. (Miedzynarodowa Klasyfikacja Procedur Medycznych - 99.991 - Terapia pijawkowa), chociaż nie brakuje lekarzy, którzy z powodu braku wiedzy na temat pijawek i ich terapeutycznego oddziaływania na organizm ludzki są sceptyczni i patrzą na nie z przymrużeniem oka. Jednak hirudoterapia w medycynie stała się faktem.

Pozytywne działanie pijawki lekarskiej zostalo wielokrotnie potwierdzone przez chorych, którym pijawki pomogły w wielu dolegliwościach.

Leczenie pijawkami lekarskimi przez wykwalifikowanch hirudoterapeutów, którzy nie są lekarzami uratowało niejedną kończynę, zdrowie a nawet i życie ludzkie.

Stawianie pijawek to nie zabobonna technika znachorów, lecz uznana dziedzina medycyny akademickiej, stosowana przez coraz wiekszą liczbę lekarzy a przede wszystkim przez lek. med. Macieja Paruzela niekwestionowanego lidera w dziedzinie replantacji kończyn, palców, uszu, który od lat stosuje w swoich zabiegach pijawki. Lekarz dr Krzysztof Lenart to osoba, dzieki której pijawki uratowały nie jednej osobie życie.

Demi Moore, prezydent John Kennedy, bogini sexu Marlin Monroe, którzy mieli dostęp do najlepszych klinik na świecie.. . kozystali wlaśnie z terapii pijawkami.


dr Maciej Paruzel

Dr Krzysztof Lenart

Ht. Maciej Młodowicz

Pijawki Hirudo Medicinalis